Pokud hledáte dezert, který je vláčný, jemný a zároveň osvěžující, tenhle banánový zákusek si zamilujete. Spojení banánů, tvarohu, vanilkového pudinku a čokolády tvoří neodolatelnou kombinaci, která potěší malé i velké mlsouny. Výhodou je, že jeho příprava je jednoduchá a nevyžaduje žádné složité cukrářské dovednosti.
Budete potřebovat:
Na těsto:
-
5 vajec
-
200 g cukru
-
⅛ litru oleje
-
⅛ litru vody
-
250 g mouky
-
1 balíček prášku do pečiva
-
3 lžíce kakaového prášku
Na krém:
-
250 g tvarohu
-
¼ litru smetany
-
½ litru mléka
-
1 balíček vanilkového pudinkového prášku
-
100 g cukru
-
100 g másla
-
8 banánů
-
Čokoládová poleva na dorty
Postup přípravy
Těsto:
Nejprve si oddělíme žloutky od bílků. Žloutky vyšleháme s cukrem do světlé pěny. Postupně do ní zašleháváme olej a vodu, aby vznikla hladká směs. Poté vmícháme mouku smíchanou s práškem do pečiva a kakaem. Nakonec do těsta jemně zapracujeme sníh z bílků vyšlehaný dotuha.
Hotové těsto rozetřeme na plech vyložený pečicím papírem. Pečeme v předehřáté troubě na 200 °C (horní i dolní ohřev) přibližně 20 až 25 minut. Po upečení necháme těsto úplně vychladnout.
Krém:
Zatímco těsto chladne, připravíme si krém. Z mléka a vanilkového pudinku uvaříme hustý pudink (bez přidaného cukru) a necháme ho zcela vychladnout.
Máslo s cukrem vyšleháme do pěny, poté přidáme tvaroh a důkladně promícháme. Do této směsi postupně po částech přidáváme studený pudink, aby vznikl hladký krém. Nakonec si vyšleháme smetanu dotuha a opatrně ji přimícháme do krému.
Banány nakrájíme na silnější plátky a rovnoměrně jimi pokryjeme vychladlý korpus. Na banány rozetřeme krém a celý dezert přelijeme čokoládovou polevou. Necháme ho vychladit, ideálně v lednici, aby vše krásně ztuhlo a spojilo se.
Poté nakrájíme na přibližně 15 kousků – nebo podle velikosti, kterou potřebujete. Výsledkem je krásně vláčný, sladký a osvěžující zákusek, který se skvěle hodí jak ke kávě, tak i na slavnostní stůl.
Tento recept ukazuje, že i z běžně dostupných surovin můžete vytvořit výjimečný dezert. Banány dodávají šťavnatost, krém je jemný a čokoládová poleva tomu dodá luxusní tečku. Pokud jednou vyzkoušíte, určitě se k němu budete rádi vracet.