Přehřáté dítě si převzala zdravotnická záchranná služba a odvezla ho do nemocnice. Městská policie informovala o případu OSPOD (orgán sociálně-právní ochrany dětí) a předala případ státní policii.
Sociální reakce a veřejné mínění
Případ vyvolal na sociálních sítích bouřlivé reakce, kde lidé odsuzovali nezodpovědné jednání matky. Poukazovali na to, že takové počínání svědčí o absenci soudnosti a rodičovských instinktů. „Hlavně že má hlavu učesanou, ale v té hlavě chybí mozek,“ zhodnotila za všechny chování ženy Katarina H.
Ponechání malého dítěte v uzavřeném voze za vysokých teplot představuje akutní riziko přehřátí organismu, dehydratace a v krajním případě i smrti. Děti jsou na horko mnohem citlivější než dospělí a jejich tělo se nedokáže tak efektivně ochlazovat. I krátký pobyt v rozpáleném autě pro ně může mít fatální následky.
Případ z Tábora naštěstí neskončil tragicky, ale i tak by měl být varováním pro všechny rodiče. Dítě by nikdy nemělo být ponecháno bez dozoru v autě, obzvláště za vyšších teplot. Vždy by mělo být na prvním místě zdraví a bezpečnost dětí. Návštěva kadeřníka či vyřizování pochůzek může počkat.
Mohlo by Vás zajímat: Skoro milion lidí má v Česku nárok dostat 200 tisíc zadarmo! Podívejte se na jednoduché podmínky!