Práce prodavače či prodavačky už dávno nejsou vnímány jako něco podřadného, co si nezaslouží většího ohodnocení. V devadesátých letech se adorovaly kancelářské profese, kde se dalo vydělat nejvíce peněz. Tyto doby jsou ale pryč a větší odměny se vrací tam, kde si je lidé skutečně zaslouží. V současné době se slýchá řeči o tom, že práce prodavaček jednou definitivně zanikne, protože je nahradí roboti a samoobslužné pokladny, avšak ve skutečnosti je potřeba stále více prodavačů a prodavaček. Obchodní řetězce je začínají vyvažovat málem zlatem.
Jeden z příkladů, který to dokazuje, je Lidl. Tento řetězec si vždy dokázal ohodnotit své zaměstnance nad tržním standardem. Prodavačky v Lidlu v Praze mají nástupní plat kolem 35 tisíc korun, skladníci pak ještě vyšší. Postupně se jim přitom automaticky navyšuje, což je příjemné. Samozřejmostí jsou nejrůznější benefity a také nadstandardní doba dovolené.
Vysoké platy a benefity pro prodavačky v Lidlu
Nicméně, v Lidlu je obrovská míra výpovědí a fluktuace. Neustále jsou potřeba noví lidé, protože ti původní odcházejí. Práce na pobočkách Lidlu je skutečně náročná. Zatímco jinde máte alespoň nějakou možnost si ulevit, tady se celý den nezastavíte a musíte pracovat na směny. Samozřejmostí je dodržování přísných předpisů.
Tato náročnost práce může být důvodem, proč je zapotřebí takových platů. Lidé si však často myslí, že práce prodavaček není náročná a jednoduše se vydělávají velké peníze. To ale není pravda. Prodavačky a prodavači mají na starosti velké množství zboží a musí se starat o zákazníky. Je to fyzicky i psychicky náročné.
Pokračujte ve čtení na třetí straně. Dozvíte se -Náročnost práce prodavačů v Lidlu způsobuje vysokou fluktuaci
(otevřete si jí níže)