Free Porn
xbporn

Většina našich vzpomínek na dětství je falešná. Proč tomu tak vlastně je?

zdroj: instagram.com/youtube.com

Zvláštní jev

Představte si mozek jako paměťovou kartu, na které máte staré fotografie. Abyste na ni mohli ukládat nové fotografie, je potřeba ty staré smazat. A přesně takhle funguje dětská amnézie. Staré vzpomínky se mažou a jsou nahrazeny novými. Pokud máte vzpomínku na svoje dětství, když vám byli například dva roky, věřte tomu, že je falešná. Podle několika provedených průzkumů bylo zjištěno, že vzpomínku z dětství datovanou na dobu méně než 2 let našeho života, má až 40 % lidí. Spousta lidí dokonce tvrdila, že si vzpomínají i na první rok svého života. Jak je to možné, když si do tří let člověk nemůže nic pamatovat? Jde o falešné vzpomínky.

 

Je naprosto nemožné si vzpomenou na události, které se udály předtím, než v našem mozku začala fungovat epizodická paměť. Často si také lidé nemohou vzpomenout na období 3-7 let svého života, protože právě v té době se staré vzpomínky začaly mazat. Vzpomínky, které na dětství máme, jsou buď falešné, a nebo jsme si je začala obrazně smýšlet, pomocí vyprávění našich příbuzných. Slyšeli jsme historky, přiřadili jsme k ní obraz a od té doby věříme tomu, že přesně tak, jak naše vzpomínka na událost vypadá, vypadala i daná událost v moment, kdy se udála.

Existuje jedna jediná možnost, jak si zapamatovat své dětství – museli byste trpět hyperthymesií, což je porucha, kvůli nebo díky které si člověka vzpomíná na každý den svého života.

Reklama

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené