Free Porn
xbporn

Většina našich vzpomínek na dětství je falešná. Proč tomu tak vlastně je?

zdroj: instagram.com/youtube.com

 

 

Neexistuje nikdo, kdo by si dokázal vybavit vzpomínky na své dětství a pokud ano, jedná se většinou o falešné vzpomínky.

Nemluvíme zde však o celkovém dětství, ale hlavně o tom ranném. Proč si nepamatujeme úplně vše od našeho narození? Naše první slova, naše první kroky? První vzpomínky má každý člověk až z období 2-3 let svého života. To, co se děje první, si nikdo nepamatuje. První kroky, první slova, první jídlo, poznání celé rodiny a tak podobně. To vše není schopen si člověk zapamatovat. Může za to dětská amnézie, kterou poprvé zavedl Sigmund Freud. Měl pocit, že lidský mozek potlačuje vzpomínky na ranné období našeho života. Pravda je ale taková, že za to, proč si nepamatujeme svá první slova nebo své první kroky, může Epizodická paměť.

 

Ta se objevuje v mozku člověka až ve 3-3.5 letech. Díky ní si uchováváme vzpomínky na události v přesném časovém rozmezí. To znamená, že jakmile nám jsou 4 roky, jsme schopni si vzpomenout na událost, která se stala před rokem, tudíž v době, kdy nám byly 3 roky. Jenže později se s naším mozkem stane opět něco zvláštního. Jakmile dosáhneme věku 7 let, nastává o nás právě již zmíněná dětská amnézie.

Pokračujte na další straně.

Reklama

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené