Free Porn
xbporn

Tato rostlina je skutečný poklad! Hned jak ho uvidíte sbírejte si ho do kapes co nejvíce!

zdroj: instagram.com/youtube.com

Možná si říkáte, proč pěstovat šťovík, když je ho plno na loukách a kolem cest. Ale jako zelenina se pěstuje jiná rostlina než ten v přírodě běžně rostoucí plevel – šťovík zahradní, známý taky jako špenátový šťovík. V kuchyni se používal po mnoho staletí, pak na něj bohužel kuchaři zapomněli. Dnes však slaví velký comeback jako moderní zdravá zelenina s osvěžující citronově kyselou chutí.

Jak šťovík zahradní pěstovat, proč je tak zdravý a co s ním v kuchyni? Šťovík zahradní (Rumex patientia) je známý taky jako špenátový šťovík. Tahle zdravá a chutná zelenina, kterou v antice používali jako protiváhu tučných jídel a ve středověku jako prostředek proti kurdějím, sice upadla do zapomnění, ale v poslední době naštěstí opět nachází místo v našich zahradách a hlavně na talířích. Šťovík jako zelenina je oblíbený zejména ve Středomoří, v Německu a Francii.

Jak pěstovat šťovík

Šťovík zahradní je na pěstování nenáročná trvalka. Potřebuje polostinné místo s hlubokou, vlhčí půdou bohatou na živiny. Půdu zkypříme, zbavíme plevele a asi týden před vysetím pohnojíme organickým hnojivem. „Šťovík vyséváme buď na podzim od konce srpna do začátku října, rostlina spolehlivě přezimuje, nebo na jaře.

Semena vyséváme přímo na záhon do řádků vzdálených 30 až 40 cm a po vzejití vyjednotíme na vzdálenost 20 až 25 cm. Klíčení obvykle trvá 10 až 20 dnů,“ uvádí pěstitel Jan Prášil. V době vegetace pravidelně zaléváme, odplevelujeme a přihnojujeme kvalitním kompostem. Rostlina je mrazuvzdorná, na jednom místě lze rostliny ponechat 3–5 let. Pěstují se však jednoleté rostliny, které jsou nejchutnější. Stářím rostlina hořkne.

Pokračujte ve čtení na druhé straně.

Druhou stranu si otevřete níže

(Pokračování otevřete níže)

Reklama

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené

Reklamy