Překvapivý trik pro zahradníky: Jak zbytky chleba mohou revolučně zlepšit růst vašich rostlin!

Naučte se, jak využít zbytky chleba jako účinné hnojivo pro rostliny a zajistit tak rychlejší zakotvení a růst sazenic

Každý z nás se často setkává s problémem zbytků chleba. Tradičně platí, že tyto zbytky by neměly být vyhazovány, protože se dají využít v zahradě. Tento trik na využití starého chleba byl již dlouho známý a využívaný našimi babičkami. Je to proto, že chléb obsahuje živiny, které jsou pro rostliny prospěšné. Použití chleba jako hnojiva může být obzvláště užitečné pro rostliny kyselinného původu, jako jsou vřesy, azalky, hortenzie a magnolie. Díky němu se rostliny rychleji zakotví a rostou zdravě.

Recept na přípravu hnojiva z chleba od našich babiček je poměrně jednoduchý. Potřebujete jen vědro, bavlněnou utěrku nebo gázu, spoustu suchého chleba a síto. Postup spočívá v tom, že chleb se nejprve umístí do vědra a zaleje se vroucí vodou. Poté se přikryje utěrkou a nechá se týden na teplém místě. Po uplynutí této doby se směs promíchá, aby se rozpadly všechny kousky pečiva. Poté se hnojivo přefiltruje sítem a nalije do konvice. Tímto způsobem můžete snadno a levně vytvořit domácí hnojivo, které je šetrné k rostlinám.

Jak využít zbytky chleba jako hnojivo pro rostliny

Chlebové hnojivo se aplikuje jednoduše. Stačí zalévat substrát sazenic tímto hnojivem. Když je země dostatečně vlhká, můžete začít sazenice hnojit. Jedna sazenice by měla dostat jednu lžíci hnojiva – poprvé hned po výskytu listů a poté po třech dnech. Tento typ hnojení je mnohem jemnější a méně dráždivý pro sazenice než chemické hnojení. Díky němu se proces zakořenění a růstu sazenic uskutečňuje mnohem rychleji.

Aby sazenice rychleji zakotvily a rostly zdravě, je třeba jim zajistit správné podmínky růstu. Půda musí být vhodné konzistence a pH. Můžete použít směs rašeliny, perlitu a vermikulitu, která bude lehká a dobře propustná pro vodu. Před vysazením je potřeba sazenice připravit. Odstraňte jemně nadbytek zeminy a zastřihněte kořeny. Pro urychlení procesu zakládání kořenů můžete použít stimulátor. Je také důležité zajistit vhodnou vlhkost půdy. Půda by měla být vlhká, ale ne přemokřená.

Pokračujte ve čtení na třetí  straně. Dozvíte se -Jak zajistit rychlejší zakotvení a růst sazenic

(otevřete si jí níže)

Doporučené

Nejaktuálnější