Free Porn
xbporn

Neuvěřitelný příběh Míši: Jak se z pevnosti se mřížemi dostala ke svobodě a novému životu! Od ústavu k úspěchu

zdroj: instagram.com/youtube.com

Míša popsala své zkušenosti s dospíváním v ústavech pro lidi s mentálním postižením poté, co jí umřela mamka a táta ji umístil do jednoho z těchto zařízení, kde se cítila jako ve vězení s mřížemi. Nicméně dnes už Míša žije sama v pronajatém bytě, chodí do práce, kde připravuje utopence a nakládané hermelíny, a věnuje se svým různým koníčkům.

Míšu podpořila organizace Portus Praha, která se již přes dvacet let zabývá zaměstnáváním lidí s mentálním postižením a má za cíl vrátit tyto jedince zpět do komunity a začlenit je mezi ostatní občany. Zuzana Bajerová, odpovědná za program podpory samostatného bydlení v organizaci, vysvětluje, že cílem bylo přenést lidi, kteří žili v ústavech nebo izolovaných místech, zpět do běžného života a začlenit je do komunity.

Pracovníci organizace klientům pomáhají při přechodu do běžného života a poskytují jim dlouhodobou asistenci v jejich každodenním životě. Míša má mnoho koníčků, ale bohužel nemůže je všechny naplno provozovat kvůli nedostatku společnosti. Organizace trpí nedostatkem dobrovolníků, kteří by mohli trávit volný čas se svými klienty.

Jan Viertel, asistent v organizaci, vysvětluje, že práce dobrovolníka zahrnuje lehčí formy asistence, jako je doprovázení klientů do kina, divadla, k lékaři nebo na sportovní aktivity. Tato role dobrovolníka je ve skutečnosti další formou sociálního propojení. Jan dále uvádí, že nedostatek zájemců o tuto pozici je stále problémem, ale doufá, že se situace změní. Dobrovolníci jsou totiž klíčoví pro úspěšné začlenění klientů do společnosti.

Pokračujte ve čtení na druhé straně. Dozvíte se -Hledáme dobrovolníky pro zapojení lidí s mentálním postižením: Pomozte změnit jejich život a objevte smysluplnou dobrovolnickou činnost

(otevřete si jí níže)

Reklama

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené