Sociální sítě jsou velmi oblíbené a existuje jen málo lidí, kteří je nevyužívají. Mají mnoho výhod – můžete skrz ně komunikovat se svými blízkými nebo sledovat nejrůznější novinky ve světě. Jenže vše má také své nevýhody a u sociálních sítích toto pravidlo platí dvojnásob. Ne každý přistupuje k sociálním sítím s respektem a poté za takovou chybu může zaplatit a to například v nejhorším případě bezpečností svých dětí. Děti prostě na sociální sítě nepatří a to by si měl uvědomovat každý rodič! Ano, je milé a dojemné přidávat fotografie svých dětí, ale právě kvůli nim se vaše děti mohou dostat do hledáčku nebezpečných a zákeřných lidí. Zveřejňovat fotografie a videa svých dětí je opravdu nebezpečné.
Nebezpečí na internetu
V internetovém světě se nachází opravdu mnoho lidí, kteří trpí duševními poruchami a fotografie vašich dětí mohou použít jako pomůcku ve svých erotických fantaziích. Říká vám něco pojem Digitální únos? Jde o krádež dětských fotografií ze sociálních sítích a následné použití. Například na Instagram si někteří lidé vytvářejí profily, vezmou si obrázky cizích dětí a prezentují se, že jsou někdo úplně jiný.
V praxi to vypadá následovně: Cizí člověk ukradne fotografie vašeho dítěte a následně ho vydává za své. Takový člověk o “ukradeném” dítěti píše, kolik má let, jak se má, co dělá, jak si hraje, co má rád a tak dále. Určitě by nebylo příjemné vidět tam své dítě. Jenže podvodníci se nebojí zajít dál. Vytvoří si profil se jménem dítěte nebo jeho fotografii šíří na různých portálech s nadpisy jako: „Jsem nešťastný sirotek“. Často se objeví opravdu mnoho potenciálních adoptivních rodičů.
Nebo si představte, že takový člověk vytvoří dítěti profil na sociálních sítích a následně poté, co ho vydává za své, prohlásí, že se ztratilo. Nebude trvat a dlouho a brzy dojde k obrovskému problému a vaše dítě budou hledat. Dejte si proto pozor na tyto lidi a nejlépe nepřidávejte fotografie svých dětí na sociální sítě. Pokud je sdílet chcete, mějte soukromý profil.