Karel Gott by dnes oslavit své 86. narozeniny. Manželka mu poslala do nebe nádherný vzkaz.

Dne 14. července by největší česká pěvecká legenda Karel Gott oslavil své 86. narozeniny. Přestože už šest let není mezi námi, jeho odkaz a písně zůstávají v srdcích milionů fanoušků. Právě v tento den na něj s láskou a úctou vzpomínají nejen jeho příznivci, ale především jeho rodina. Nejdojemnější slova letos opět pronesla jeho manželka Ivana Gottová, která mu prostřednictvím sociálních sítí poslala do nebe nádherný vzkaz.

„Nemám nejmenší pochybnost, že nás tam shora pozoruješ a sleduješ, jak se s naším milovaným domem dějí věci, které jsme oba tušili. A určitě si u toho říkáš: ‚Tak tohle jsem čekal… Přesně tohle jednou muselo přijít,’“ napsala Gottová v obsáhlém příspěvku na sociálních sítích.

Připomněla, s jakými potížemi se v průběhu let potýkali ve vile na Bertramce, kde spolu žili. Tento dům, spojený s odkazem Karla Gotta, se už brzy zpřístupní veřejnosti a stane se místem, kde si fanoušci budou moci připomenout jeho život a dílo. Z původního rodinného sídla tak vznikne něco na způsob muzea.

„Vidím to jako včera. V kuchyni. Daniel Pašek ti právě dokončil účes na natáčení s Olgou Špátovou – a najednou ti ze stropu začala kapat voda přímo do čerstvě učesaných vlasů. V patře se přitom nikdo nesprchoval. Ale prasklé potrubí si zkrátka umělo vybrat ten nejméně vhodný okamžik. Nějak jsme to tehdy ‚zalepili‘ a doufali, že to ještě nějakou dobu vydrží. A trpělivě jsme dál nahazovali ty často spadlé pojistky z důvodu přetížení a starých látkových kabelů, které tak rády sem tam dostaly zkrat. Tehdy jsi souhlasil ‚jen‘ s novou střechou, podkrovím a revitalizací fasády. O větších zásazích jsi řekl jediné: ‚Tohle už jednou musí být beze mě.’“

„Nikdy nezapomenu, jak sis tam osobně, pár dní před svým odchodem, šel najít své místo. I tam sis hledal své místo na výsluní. Přál sis, abych ti četla jména všech osobností pohřbených na tomto hřbitově a společnost se ti velmi líbila. Navíc jsi tam už měl svého nejlepšího kamaráda Rudlu Rokla. Chtěl jsi být pochovaný právě tam, blízko domova, blízko nám.“

Proto, když se Gottová s dcerami stěhovaly z Bertramky, vybraly si nový domov jen deset minut od hřbitova. „Chtěla jsem to mít k tobě blízko. A také k našemu domu. Nebo tedy – teď už k Ville Gott. Bylo to další tvé přání – aby dům žil dál. Aby nezůstal jen prázdnou schránkou. Chtěl jsi, aby v něm zůstaly uchované tvé ceny a hudba.“

V současnosti ve vile probíhá rozsáhlá rekonstrukce, aby ji mohli navštěvovat zpěvákovi fanoušci. Vyměňují se rozvody, opravují omítky a provádějí se další nezbytné práce. „Ale neboj – všechny zdi, které ti celé roky naslouchaly, a omítky, které tě znaly, dáváme zpátky do původního stavu,“  vzkázala Ivana Gottová symbolicky svému muži.

„Hezky to s kamarády nahoře oslavte, já s týmem místo přípitku ladím scénář, elektriku, projektory, osvětlení, pouštíme se do multifunkčního sálu dole v suterénu – víš, tam, kde byla prádelna, kancelář doktora Zídka a tvá vinotéka. A držím slovo, že až bude vše hotovo, pozvu tě zpátky domů, abys sis vše před otevřením zkontroloval. Do vily, kterou jsi miloval. A která bude dál vyprávět tvůj příběh,“

zdroj: https://www.evropa2.cz/clanky/muzika/ivana-gottova-zavzpominala-na-manzela-karla-dnes-by-oslavil-86-narozeniny

zdroj fotografii: Facebook Karel Gott Official

Doporučené