Free Porn
xbporn

Džíny má dnes ve skříni asi skoro každý ale za socialismu to však taková samozřejmost nebyla. Stáli jste taky frontu na své vysvněné?

zdroj: instagram.com/youtube.com

Trapper: Džíny, které konkurovaly západnímu stylu

Značka Trapper přinesla na východní trh nový standard džínové módy. Jejich popularita byla tak vysoká, že si pro ně jezdili i lidé ze SSSR. I když se časem roztrhly, dalo se na ně dát záplatu a nosily se dál. Trapper džíny byly symbolem doby a ukázaly, že i v komunistickém bloku může vzniknout kvalitní produkt, který konkuruje Západu.

Džíny jako symbol svobody a stylu

Džíny nebyly jen módním trendem, byly také symbolem svobody a odporu proti režimu. Každý, kdo měl na sobě pravé džíny, vyjadřoval svůj postoj vůči komunistickému systému. Džíny byly něco víc než jen oblečení – byly kulturním fenoménem, který spojoval lidi po celém světě.

V Československu se staly symbolem amerického snu, který byl v přímém kontrastu s šedou realitou socialistického režimu. Mladí lidé nosili džíny, aby se odlišili a ukázali svou nezávislost a touhu po něčem lepším.

Tuzex a západní móda: jak se k ní dostat?

Nakupování v Tuzexu bylo snem mnoha lidí. Tuzexové poukázky neboli bony byly jedinou měnou, za kterou bylo možné nakupovat západní zboží. Džíny, boty, parfémy – vše, co vonělo Západem, bylo v Tuzexu k mání, ovšem za nehorázné ceny.

zdroj: extra.cz
zdroj: nahl. obrázek
zdroj: fotka1 

Reklama

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené