V roce 2012 se Patricia Williams stala třetí matkou, když porodila svého syna Redda. Toto dítě se narodilo s neobvykle bílými vlasy a krásnými mandlovými očima.
Zpočátku si lékaři a rodiče mysleli, že chlapec má jen světlé vlasy, ale později se zjistilo, že Redd trpí albinismem.
Lékaři se snažili zjistit, zda v rodině existuje albinismus. Patricia a její manžel si vzpomněli na 85letou babičku Patricie, která se narodila jako jediná platinová blondýnka na indiánském území.
Babičce však bylo řečeno, že trpí touto nemocí, ale nikdy nepoznala diagnózu albinismu. Ale geny byly nemilosrdné a ukázalo se, že Redd zdědil nemoc. Kromě toho babička objevila v rodinném archivu fotografie, na kterých je jako jediná blondýnka mezi ostatními indiánskými příbuznými.
V průběhu šesti let se v rodině narodil ještě druhý chlapec, který také zdědil toto genetické onemocnění.
Kromě neobvyklé barvy vlasů a očí se nemoc u mužů nevyskytuje, působí zdravě i aktivně.
„Nikdy jsem nečekala, že se fotky mého syna stanou virálními na sociálních sítích. Jakmile jsem začala získávat více a více stoupenců, začala jsem dostávat tolik otázek a uvědomila jsem si, že albinismus je lidem stále velmi neznámý.
Kvůli svému vzácnému vzhledu dostává Redd nabídku od reklamní agentury na natáčení reklam.
Rodiče osmiletého Redda a dvouletého Rockwella se s humorem vyrovnávají s pozorností, kterou jejich děti přitahují. S úsměvem přistupují na prosby kolemjdoucích na focení, ale pouze tehdy, pokud s tím souhlasí i děti samy.
„Ať už máte dítě s albinismem nebo dítě se speciálními potřebami, sociální média mi velmi pomohla najít komunity a zdroje.
„Od těchto skupin jsem se hodně naučila a dostala jsem velkou podporu na všechny mé otázky a obavy.“