Je tohle možné? Děti měli úlohu spočítat kolik lidí se vejde do plynové komory!? Škola se pobláznila řiká Liný učitel.

Zjistěte, jak základní škola v Rosicích u Brna vyvolala kontroverzi s nekonvenčními otázkami o holokaustu ve fyzice. Projděte si reakce

Základní škola v Rosicích u Brna se stala středem pozornosti poté, co překvapila své žáky nekonvenčními otázkami v rámci projektu Holokaust.

Školní e-mail poskytl dětem otázky, které nebyly zvyklé běžně nacházet ve školním prostředí, a to včetně informací o plynových komorách, elektrickém oplocení koncentračního tábora a jejich specifikacích.

V rámci projektu se deváťáci ptali na historicky citlivá témata, jako kdo vynalezl plynovou komoru, jaký plyn byl v komorách používán a kdy byly poprvé nasazeny.

Další otázky se týkaly „Elektrického vedení kolem tábora“ a zahrnovaly napětí v elektrickém oplocení, vliv elektrického proudu na zdraví člověka a kritické hodnoty, při které dochází k ochrnutí a smrti.

Holokaust ve výuce: Kritika a názory známého učitele na neobvyklé otázky deváťáků

Kontroverzní povaha otázek vyvolala diskuzi, přičemž Robert Čapek, známý jako Líný učitel, sdílel své názory na svém Facebooku.

Kritizoval přístup školy, označil zadání za „totální ztrátu soudnosti“ a zdůraznil, že citlivá témata by měla být vyučována s empatií a rozumem.

Podle informací Čapka se jednalo o zadání ve fyzice pro deváťáky, kteří měli vyhledat informace na internetu a vytvořit prezentaci odpovídající na tyto neobvyklé otázky. Následně měli prezentovat své odpovědi před třídou a získat tak známky.

Kontroverzní povaha projektu a nekonvenční přístup k citlivým tématům vyvolaly diskusi o správnosti a etičnosti výuky na základních školách.

Mohlo by Vás zajímat: Umírání probíhá jinak, než si myslíte. Co prozradila dosud největší studie o smrti?

Doporučené

Nejaktuálnější