Odhalení skrytých odposlechů v návštěvní místnosti otřásá slovenskou justicí.
Obhájci se divili nad tím, jak náležitě a nepřetržitě je personál věznice sledoval skrze sklo, přestože většina demokratického světa. Klade důraz na ochranu důvěrnosti komunikace mezi advokátem a klientem. V té době však byly jejich stížnosti na odposlech a sledování považovány za nepravděpodobné, neboť to působilo jako riziko pro celý proces ve významném případě.
Na straně obhájců stály také vyjádření tří institucí, které by mohly mít k odposlechu co říci. Zatímco žádná z nich přímo nezpochybnila odposlech, z jejich stanovisek bylo zřejmé, že obavy obhájců mohou být nadměrné. Krajská prokuratura Trnava dokonce provedla neohlášenou kontrolu ve věznici Leopoldov a oficiálně nepotvrdila žádné „nezákonné okolnosti narušující důvěrnost komunikace“. Obhájci byli ujištěni, že mohou i nadále klienta navštěvovat a konzultovat s ním.
Trend.sk informoval, že Specializovaný trestní soud v létě roku 2019 potvrdil, že předseda senátu v případu falšování směnek. Nepodal žádný příkaz k odposlechu a této problematice se nevěnoval. I prokurátor Úřadu speciálního prokurátora (ÚŠP) Ján Šanta byl tehdy skeptický k obavám obhájců. A to i přesto, že sám vedl případ proti Marianovi Kočnerovi.
Daniel Lipšic, bývalý právní zástupce televize Markíza, který se kauzy zúčastnil, komentoval celou situaci slovy: „Argumenty obhajoby, že místnost je monitorována, jsou absolutní fantasmagorie.“
Mohlo by Vás zajímat: Býci jsou pohodlní lenoši, Raci sají emocionálně a Levové působí arogantně! Odhalte svůj temný horoskop a překvapte se, kolik pravdy se v něm skrývá..